21 cze Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Polska gospodarka radzi sobie zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce jeszcze niedawno, a rynek i zmieniające się na korzyść przedsiębiorców przepisy sprawiają, że coraz więcej osób zakłada własną działalność gospodarczą. Jest ona jedną z najlepszych rzeczy, jakie można dla siebie uczynić, gdyż przekłada się na wzrost poziomu życia i umożliwia na uzyskanie wysokich dochodów osobom, które do tej pory zarabiały marnie. W zasadzie każdy może znaleźć jakiś pomysł na działalność, jeżeli tylko ma pomysł i coś wychodzi mu dobrze.

Kiedy już do założenia działalności dojdzie, na początku trzeba zazwyczaj minimalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej i chociaż początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć dziś na ulgi, o których kilka lat temu można było tylko marzyć, i tak rozmaite koszty, podatki i opłaty są dla nich sporym obciążeniem. Koszty wynajęcia lokalu, zatrudnienia pracowników (jeżeli nie jest to firma jednoosobowa i konieczne jest zatrudnianie dodatkowej pomocy), w końcu koszty z wyposażeniem formy w potrzebny sprzęt, w tym komputery i dedykowane rozwiązania informatyczne — wszystko to połączone, staje się zbyt dużym obciążeniem. Zazwyczaj z niewielu wydatków można zrezygnować lub je ograniczyć. Jedną ze strategii jest między innymi zakup poleasingowego sprzętu komputerowego, zamiast nowych komputerów, co pozwala na poczynienie sporych oszczędności.

Innym wydatkiem, na którym można zaoszczędzić, jest zrezygnowanie z zakupu telefonu służbowego, co często się praktykuje, gdyż praktyka ta pozwala zaoszczędzić na nowym urządzeniu oraz dodatkowym abonamencie, jednak czy rzeczywiście telefon służbowy to rzecz mało istotna, bez której można się obejść? Warto jest przed podjęciem decyzji o użyciu własnego smartfona jako służbowego telefonu uświadomić sobie wszelkie minusy i niedogodności płynące z takiego rozwiązania.

Przede wszystkim takie jego użycie oznacza poważne problemy z rozgraniczeniem życia zawodowego od prywatnego, gdyż ciągle będziemy nękani przez klientów, którzy nic sobie z tego nie robią, że jest niedziela lub że mamy urlop. Po pracy telefon służbowy można po prostu wrzucić do szuflady lub wyłączyć.

We współczesnym biznesie konieczne jest też używanie rozmaitych komunikatorów oraz aplikacji społecznościowych. Nie każda z nich pozwala na operowanie na dwóch kontach w tym samym czasie i chociaż są płatne rozwiązania na to pozwalające, lepszym rozwiązaniem jest po prostu posiadanie dwóch odrębnych telefonów, na których będzie się zalogowanym na różne konta. Na jednym ze smartfonów można być zalogowanym na przykład do firmowej strony na Facebooku czy konta na Twitterze, czy Instagramie, a drugi będzie przeznaczony do prywatnego korzystania z tych usług. Minimalizuje to też ryzyko, że omyłkowo udostępnimy jakieś treści na nieodpowiednie konto. Wrzucenie na firmowy profil różnych nieważnych lub niestosownych treści może bowiem spowodować u naszych klientów poczucie braku naszego profesjonalizmu, a co za tym idzie, także spadek poziomu zaufania.

Lepiej jest więc zainwestować we własny telefon formowy, a oszczędności szukać gdzieś indziej.