Każdy poszukuje usług kompetentnych, uczciwych i rzetelnych, także w kwestiach rachunkowo-księgowych. Dlatego przeważnie porównuje się ze sobą różne oferty biur rozliczeniowych, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę. Konkurencja w tym względzie jest bardzo szeroka, każde biuro podatkowe prezentuje zbliżoną ofertę, musi więc czymś zabłysnąć, by zyskać zainteresowanie potencjalnych klientów. Firma taka ma możliwość wyróżnienia się atrakcyjnymi cenami, innowacyjną ofertą, usługami które będą spełniały oczekiwania ogółu klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i dużych i małych firm. Usługą, która stanowi swoisty filar biura księgowego, jest doradztwo rozliczeniowe, w tym także doradztwo rachunkowe. Wraz z nadchodzącym okresem rozliczeniowym przedsiębiorstw i osób indywidualnych z Urzędem Skarbowym,trzeba się wybrać do biura aby rozliczył za nas PIT. Niekiedy jednak wychodzą w trakcie rozliczania rozmaite nieścisłości, wówczas właśnie doradztwo podatkowe będzie bardzo przydatne. Tymi kwestiami zajmują się pracownicy biura, którzy szczególnie w tym aspekcie pozyskali bogate doświadczenie zawodowe i są odpowiednio wykształceni, by się takimi sprawami zajmować. Pierwsza wizyta w biurze, która jest związana doradztwem, zazwyczaj bywa bezpłatna. To wyjątkowo dobra wiadomość dla wielu potencjalnych klientów, którzy nie są przekonani o tym czy aby na sto procent będą korzystali z innych usług biura. Kompetentna osoba rozwieje wszelkie wątpliwości, w sposób klarowny wyjaśni to czego klient nie jest pewny. Co ciekawe nowoczesną usługą biur podatkowych, jest rachunkowość online. W tym także zawiera się doradztwo w kwestiach podatkowych, księgowych czy kadrowych. Bez konieczności wychodzenia z siedziby swojej firmy, można skorzystać z darmowej rady, rozwiać wszystkie niejasności czy upewnić się w swoim wyborze. A wszystko to przy pomocy komputera i dostępie do Internetu. Warto z takiej propozycji korzystać, bo można tak zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.
Firmy które w sposób systematyczny korzystają z usług biura księgowego, takie doradztwo mają już wliczone w cenę. O każdej porze mają możliwość skorzystania z rad księgowych, czy podatkowych, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Dlatego należy wynająć sobie biuro rachunkowe, by zajęło się wszelkimi kwestiami kadrowo-księgowymi przez okrągły rok, aby móc bez ustanku korzystać z jej usług. Wtedy również ceny takich usług będą niskie, bo dla stałych klientów, biura rozliczeniowe mają wiele upustów i rabatów, z których warto korzystać.

Klienci cenią także, gdy biuro rachunkowe wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, wprowadza innowacyjne usługi, ułatwiając petentom korzystanie z usług rozliczeniowych. Księgowość internetowa, jest jedną z takich propozycji, z których każdy klient chętnie korzysta. Poszukując najbardziej efektywnego biura księgowego, które będzie posiadało w ofercie doradztwo księgowe i podatkowe, należy skierować uwagę na to, czy oferuje ono księgowość internetową. Jeśli tak jest z pewnością warto z takiej usługi skorzystać, bo świadczy to o tym, że biuro wkłada wiele wysiłku w swój rozwój i w pozyskiwanie nowych klientów, którzy zostaną z nim na stałe. Jeżeli konkretne biuro podatkowe posiada wiernych klientów, to może to świadczyć o tym iż można z czystym sumieniem zlecić jego kadrze pracowniczej kompleksową obsługę podatkową.