21 lut Brak komentarzy admin Bez kategorii , , ,

Co prawda, jak wynika z badań przeprowadzanych w ostatnim czasie wskaźnik bezrobocia w kraju obniża się, jednak ciągle znalezienie wymarzonego zatrudnienia jest stosunkowo trudne. Owszem, w urzędach pracy dostępne są oferty zatrudnienia, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania konkretnych certyfikatów. Jakimi drogami szukać pracy, tak by znaleźć tę wymarzoną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Internet – obszerne źródło wiedzy
W dobie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii coraz popularniejsze staje się poszukiwanie wymarzonej pracy przez Internet. W sieci znaleźć można bardzo dużo tematycznych stron na których znajdują się oferty pracy. Taki sposób poszukiwania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Przede wszystkim pozwala na oszczędność czasu. Nie trzeba ruszać się z przysłowiowej kanapy, aby znaleźć coś interesującego. Korzyścią z korzystania z portali internetowych jest to, że oferty zatrudnienia są bez przerwy aktualizowane. Jeżeli wakat się zapełni, ogłoszenie znika, przez co nie trzeba wysyłać niepotrzebnych cv. Bez jakiegokolwiek problemu można także określić własne preferencje, na przykład czy interesuje nas zatrudnienie na etat czy wyłącznie kontrakt. Określając preferencje dostaje się informacje o spersonalizowanych ofertach. Korzyścią z tego rozwiązania jest to, iż nie trwoni się czasu na przeglądanie niechcianych ofert. Składanie aplikacji przez portal internetowy pozwala także na aby na bieżąco śledzić status zgłoszenia. W niektórych miejscach można sprawdzić przykładowo, czy pracodawca dostał aplikację albo czy się z nią zapoznał. Dostępna jest także informacja o liczbie kandydatów na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo można wiedzieć z jak liczną konkurencją przyjdzie się zmierzyć. Z Internetu jako sposobu poszukiwania pracy korzystają coraz chętniej nie tylko osoby w młodym wieku lecz również i bardziej doświadczeni pracownicy. Intuicyjna obsługa nie powinna nikomu przysporzyć problemów.

Tradycyjne sposoby poszukiwania pracy
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne metody na poszukiwanie nowej pracy, to można wymienić przynajmniej kilka – osobiste roznoszenie listów motywacyjnych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie oferty o zatrudnienie zostały zamieszczone w lokalnej gazecie. Jeśli chodzi o prasę, to dzięki niej można najłatwiej znaleźć dodatkowe zajęcie. Coraz rzadziej bowiem w ten sposób ogłaszają się duże firmy poszukujące pracowników w pełnym wymiarze godzin. Rejestracja w urzędzie pracy to oferta przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które pragną zmienić miejsce zatrudnienia. W urzędach dominują oferty specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeśli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Trzeba pamiętać, że nie wystarczy odwiedzić kilka przedsiębiorstw. Najczęściej trzeba roznieść przynajmniej kilkanaście aplikacji, by otrzymać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Dobrze jest korzystać ze możliwości które są najbardziej efektywne i za pomocą których w krótkim czasie znajdzie się zatrudnienie.