15 paź Brak komentarzy admin Bez kategorii , , ,

Wytwarzanie Produktu Krajowego Brutto, staje się ostatnimi czasy celem wielu ludzi na całym świecie. Nie patrząc na większą głębię życia, skupiają się głównie na tym, żeby ich portfele pękały w szwach, a konta były powypełniane po sam sufit. Wiadomym faktem jest, że warto mieć odłożone środki finansowe, które mogą służyć jako swojego rodzaju bufor bezpieczeństwa, jednak jak w każdej dziedzinie życia – nie można popadać w paranoję. W momencie, kiedy zarabianie staje się głównym celem naszej egzystencji, ustawiamy się na górze bardzo stromo nachylonej równi pochyłej do grobu. Jeżeli chcemy trochę ją spoziomować, warto zastanowić się nad zmianą swojego życia. Jednym ze sposobów na dojście do dystansu w materii pieniądza, jest posiadanie go w takich ilościach, że nigdy nie będzie już naszym zmartwieniem.

Proces ten jest o tyle trudny, że natura ludzka działa według powiedzenia: „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i w miarę jak mamy coraz więcej, też chcemy mieć jeszcze więcej. Jak temu zaradzić? Musimy zastanowić się nad tym, po co właściwie chcemy mieć tyle pieniędzy i ukształtować w sobie odpowiedni pogląd na koncepcję bogactwa aby nie figurowało ono jako jedyna istotna wartość w życiu. Własny biznes to coś, co pozwala często dojść ludziom do tego, że pieniądze szczęścia nie dają. Właściciele świetnie prosperujących firm, zmagają się z różnego rodzaju problemami, które nie mogą zostać rozwiązane przez pieniądze. Często, przy początkach zakładania działalności gospodarczej o jakiejkolwiek zresztą naturze, bank oraz pożyczki firmowe zdają się być największym problemem, jaki kiedykolwiek spotkamy. Rzeczywistość wygląda jedna inaczej i często okazuje się, że sfera materialna to jednak mały ułamek całego życia, które składa się nie tylko z ciała ale też rozumu i ducha – a to wszystkie z nich musza być usatysfakcjonowane żeby stać się kompletnym człowiekiem. Zmorą naszych czasów jest to, że ludzie przywiązują nadmierną wagę do sfery materialnej, gdzie jednocześnie zaczynają bagatelizować rozum oraz ducha.

Taki proces powoli zaczyna zabijać ich od środka i w rezultacie robi z ludzi chodzące bankomaty. Jak temu zaradzić? Doprowadzić własny biznes do porządku, pójść do banku, zapytać o pożyczki firmowe i doprowadzić potem działalność gospodarczą to stanu pełnej automatyzacji. W ten sposób, stworzyliśmy kurę, która znosi złote jajka i już nigdy więcej nie będziemy musieli martwić się o pieniądze. Warto jednak pamiętać, że zanim dojdziemy do tego stanu rzeczy, warto zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, żeby zmienić swoje nastawienie do koncepcji pieniędzy. Dlaczego to jest takie ważne? Odwołując się do koncepcji, którą przybliżyłem na początku tego artykułu, jeżeli nie wyznaczymy sobie jasnych granic pomiędzy życiem materialnym, duchowym i umysłowym, bezgranicznie będziemy dążyć do tego, żeby posiadać coraz więcej, i będziemy jak wór bez dna, zasysać wszystko dookoła, łącznie z dobrą atmosferą wśród naszych bliskich – uważajmy na to, bo przez swoją zachłanność możemy zrazić do siebie innych i skończymy samotni na zawsze.