Obecnie jest zauważalne, że zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie nikomu nie trzeba przedstawiać faktów, iż są one komfortowe, łatwo dostępne i w większości przypadków kosztują mniej, dodatkowo jest naturalnie znacznie szerszy wybór. To właśnie te najbardziej popularne zalety powodują, że osoby tak chętnie korzystają z zakupów internetowych. Warto przy tym podkreślić, że mnóstwo przedsiębiorstw, które zajmują się dostawą oferuje ekspresowy termin dostawy, co jeszcze skuteczniej powoduje, że klienci decydują się korzystać z nowoczesnych zakupów. Gdy jednak chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a zatem o firmy kurierskie, to na pewno warto zauważyć, że konkurencja na rynku branżowym jest wyjątkowo silna.

Wiele osób wyraża własne niezadowolenie względem różnych firm kurierskich, choćby z tego powodu, że stwierdzają, iż ceny przewozu są celowo zawyżone, a termin oczekiwania na zamówioną przesyłkę okazuje się za długi. Naturalnie niewiele kto ma świadomość, że w rzeczywistości prowadzenie takiej firmy kurierskiej jest związane z wieloma kosztami, pośród których wskazać można te najbardziej oczywiste czyli bez wątpienia wynagrodzenie i zatrudnienie pracowników, a dodatkowo zakup, czy też wynajem środków transportu i co jasne związany z nimi zakup paliwa i amortyzacja. Każda z tych rzeczy naturalnie powoduje, że koszty wysyłki nie mogą być przesadnie niedrogie. Jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i ograniczyć do minimum koszty. Na pewno niezwykle interesującym konceptem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernego wykorzystania pojazdu, i oczywiście do zużywania paliw, które, jak ogólnie wiadomo, są bardzo kosztowne. To rozwiązanie wiadomo że nie sprawdzi się w każdym miejscu. Aczkolwiek w miejscach, gdzie można swobodnie poruszać się rowerem byłoby to z pewnością ciekawe do przemyślenia rozwiązanie.

Można też podkreślić, że taki niedrogi kurier mimo wszystko nie mógłby pracować przez wszystkie 12 miesięcy, gdyż, co oczywiste, zimą, jesienią, czy też wczesną wiosną aura bywa na tyle nieodpowiednia, że mogłaby skutecznie uniemożliwiać takie dostarczanie towarów rowerem. Opady atmosferyczne takie jak choćby deszcz, śnieg, a dodatkowo wiatr, czy też skrajne dodatnie bądź ujemne temperatury mogłyby bardzo źle wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pracowników, ale i również na stan paczek.

Nie jest też tajemnicą, że taka forma dostarczania paczek mogłaby się satysfakcjonująco sprawdzać w sytuacji, gdy są one raczej niewielkich rozmiarów. Jak ogólnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z tym, iż ktoś poprzez firmę kurierską transportuje przedmioty ciężkie, bądź o dużych rozmiarach. W takim oto przypadku ich przewóz rowerem byłby po prostu niemożliwy, lub bardzo utrudniony. Jednak w przypadku, kiedy są to małe przesyłki, a przy tym pogoda jest przyjazna, to taki transport rowerowy zdaje się być doskonałym rozwiązaniem. Byłoby to związane bez wątpienia z lepszym zdrowiem i samopoczuciem pracowników, którzy to mieliby możliwość korzystać z promieni słonecznych, czy poza tym z czystego powietrza, szczególnie, gdyby akurat zajmowali się dowożeniem przesyłek w mniejszych miasteczkach, czy też sympatycznych dzielnicach, których przemierzanie na rowerze mogłoby być przy okazji sympatyczne.