15 paź Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Czy nadal umiemy żyć bez pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie jest chyba oczywista i raczej mało kto może wyobrazić sobie życie bez istniejącego konceptu pieniądza. Z drugiej jednak strony, pomimo tego, że mamy świadomość tego, jak oszczędności, czy pieniądze w ogólnym tego słowa znaczeniu są dla nas istotne, to cały czas brakuje nam jednak wiedzy na temat tego, jak inwestować, zarabiać i bogacić się w mądry sposób. Z tego względu, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, jak prowadzić własny biznes, jakie są za i przeciw takiej kwestii oraz czego możemy się spodziewać. Słowami wstępu do tej części artykułu, chciałbym od razu powiedzieć, że własny biznes to zdecydowanie nie jest rzecz dla każdego. Są ludzie, którzy mają szczególne predyspozycje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mam tutaj na myśli jednostki, które odznaczają się dużą odpornością na stres, presję czasu oraz wszelkiego rodzaju zawirowania życiowe związane z niestabilną strukturą rozwijającego się biznesu.

Kredyty, księgowość oraz problemy ze zlecaniem zadań pracownikom to chleb powszedni każdego przedsiębiorcy. Jeżeli masz świadomość tego, że kontakt z ludźmi nie jest Twoją mocną stroną, to warto przeanalizować jeszcze raz kwestię tego, czy faktycznie warto zaczynać się bawić we własną działalność gospodarczą, która jak na niczym innym, opiera się na kontakcie z ludźmi (pośrednim lub bezpośrednim). Jeżeli chcemy zatem znaleźć zoptymalizowany pod nas sposób bogacenia się, warto rozważyć założenie własnego biznesu, zastanowienie się nad tym, czy kredyty na firmę są potrzebne oraz inwestycja w księgowość. Z drugiej jednak strony, warto wspomnieć o tym, że większość ludzi nie jest jednak stworzona do takich celów i o wiele lepiej poradzą sobie w roli specjalistów swojej dziedziny. Nie ma nic gorszego bądź lepszego w byciu pracownikiem lub pracodawcą – każdy jest stworzony po prostu do innych celów. Jeżeli zdecydujemy się na to, że chcemy prowadzić własną działalność gospodarczą, cały czas trzeba mieć na względzie to, czego nam właściwie potrzeba, żeby wszystko w przyszłości poszło zgodnie z planem.

Koncepcje odnośnie naszego rozwoju oraz rozwoju, w kierunku którego ma pójść nasz biznes muszą być klarowne, żeby każdy wiedział, jaki jest nadrzędny cel naszej działalności. Bez tego, jesteśmy na środku drogi donikąd i bardzo łatwo możemy zostać wyprowadzeni w pole przez samych siebie. Przejrzyste fundusze, rozliczane przez dobrze przeszkoloną księgowość to podstawa każdej działalności gospodarczej. Bez tego ani rusz. Jeżeli pogubimy się w pieniądzach to nasz firma jest już na równi pochyłej do zakończenia swojego życia. Z drugiej strony, w momencie kiedy mamy wszystko pod kontrolą, kredyty zostały spłacone, księgowość działa jak należy, a biznes ma się tak dobrze jak nigdy, nie zostaje nam nic innego jak spijać śmietankę całej działalności, a mianowicie liczyć zyski. Wiadomym jest, że jest to najprzyjemniejszy element całej biznesowej układanki, jednak żeby do niego dojść potrzeba czasu, determinacji oraz licznych poświęceń – pamiętajmy o tym!